Home / GÜNCEL / “Erkan Oğur Müzik Okulu” açılıyor.

“Erkan Oğur Müzik Okulu” açılıyor.

 

Erkan Oğur Müzik Okulu Bodrum Gümüşlük’te açılacak. Bölgedeki bir ilkokulun restore edilmesiyle oluşan dört sınıflık okulda müzik dersleri verilecek.

Erkan Oğur Müzik Okulu’nun programında Türk Müziği sazlarının yanı sıra kopuz, piyano, keman, klasik gitar gibi enstrümanlara dair atölye çalışmaları ve masterclasslar var. Yılın tamamına yayılacak bir ders programı kurgulanan okulun öğrencisi olmak için bir yaş sınırı bulunmuyor. Üstelik öğrencilerin değerlendirilmeleri de kişisel gelişimleri üzerinden yapılacak. Yani baskı unsuru oluşturabilecek imtihan ve sınavlar Erkan Oğur Müzik Okulu’nda uygulanmıyor.

Okulun mimarisinde engelli öğrencilerin rahat erişim sağlayacağı detaylar da düşünülmüş; rampalar ve gerekli olanaklar sağlanmış. Binanın konumlandığı bölgenin tarihsel zenginliği de restorasyonda muhafaza edilmiş ve derslikler eski günleri çağrıştıracak şekilde tasarlanmış. Henüz derslere dair bir takvim açıklanmış değil ama tahminler derslerin eylülde başlayacağı yönünde.

Ülkemiz ve dünya müziğine önemli katkılar sunan Erkan Oğur’a başarılar diliyoruz.

Check Also

Bodrum TAKSAV Temsilciliği’nde Atölye Çalışmaları Başlıyor…

Küresel Korona virüsün salgını nedeniyle Mart 2020’den itibaren ara verilmiş olan atölye çalışmaları yeniden başlıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir