Home / SANAT / TAKSAV BODRUM TEMSİLCİLİĞİ

TAKSAV BODRUM TEMSİLCİLİĞİ

NE YAPMAK İSTİYORUZ?

Öncelikle çocuk ve gençlik ağırlıklı kültür-sanat merkezi oluşturmak. Aileleri arasında diyalog, dayanışma ve dostluk bağlarının pekiştirmek. Bölge kültürü üzerine araştırmalar yapmak.

 

NE ADI ALTINDA?

TAKSAV- ( Toplumsal Araştırmalar, Kültür ve Sanat İçin Vakıf) adı altında, temsilcilik açarak.

 

NEYİ AMAÇLIYORUZ?

Vakfın amacına uygun olarak; toplumsal, kültürel yaşamın gelişimine bilimsel, özgürlükçü ve demokratik bir anlayışla katkıda bulunmak, yaratıcı ve araştırıca düşüncelerin gelişimine yardımcı olmak.

Çocukların ve gençlere kendilerini özgürce ifade edebilecekleri ortam yaratmak. Gençlerle aileleri ve ailelerle aileler arasında toplumsal barışın, sevgi ve dayanışmanın tesis edilmesine aracı olmak.

Yeni bir dünyanın mümkün olabilirliği üzerinden, kapitalizmin yeni evresinde emekten yana mücadele biçimlerine yönelik ufuk açıcı tartışmalara aracı olmak. Dayanışma ilişkilerine katkı koymak.

Sanatın fütursuzca yok edilmeye, yozlaştırılmaya çalışıldığı bir dönemde kitlelerle sanatı buluşturmak, genç yetenekleri başta tiyatro olmak üzere diğer sanatsal oluşumlara kazandırmak.

NE YAPACAĞIZ?

Çocuklar ve gençler başta olmak üzere yetişkinler için kültür-sanat atölyeleri ( Yaratıcı drama, müzik, resim, fotoğraf, grafik – tasarım, su sporları, kamplar, vb…),

Etüt çalışmaları ve yardımcı  kurslar,

Panel, söyleşi, dinleti, film gösterimleri, imza günleri vb..

Gençlik ve çocuk temalı tiyatro festivali,

Antik dönem tiyatro sanatına yönelik araştırmalar,

Kültür –sanat faaliyetleri ve etkinlikleri de dahil program içeren, araştırma ve gelişmeler hakkında bilgi sunan kapsamlı bir basılı yayın çıkarmak,

Kadın emeği ve dayanışmasına yönelik etkinlikler, çalışma atölyeleri…

NEREDE YAPACAĞIZ?

Cumhuriyet Mah. Temel Yapı İş Merkezi Kat:2 No: 72/A-106 Bodrum adresinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir